طرح جامع منطقه آزاد ماکو در سازمان محیط زیست تصویب شد

لینک کوتاه: freena.ir/detail/68195
ساعت 13:37 يکشنبه 21 آبان 1402
با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو،‌ الزامات زیست محیطی برای طرح جامع منطقه آزاد ماکو در سازمان محیط زیست تصویب شد.

به گزارش فرینا،‌ حسین گروسی در حاشیه رویداد بین المللی کیش اینوکس 2023 در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: طرح جامع منطقه آزاد ماکو در یکسال گذشته به دلیل عدم پاسخ الزامات زیست محیطی راکد مانده بود که با پیگیری هایی که انجام شد روز چهارشنبه در سازمان محیط زیست تصویب و برای تصویب نهایی به شورایعالی مناطق آزاد ارجاع شد.

گروسی با تاکید بر اینکه آلودگی آب و هوا جزو خطوط قرمز سازمان است اضافه کرد: حفاظت از محیط زیست باید با جدیت و قاطعیت انجام شود، اگر محیط زیست دچار مشکل شود، سلامت جامعه و مسائل اجتماعی و حتی امنیت اجتماعی در خطر می‌افتد.

وی اضافه کرد: رعایت ملاحظات زیست‌محیطی جهت حفظ بهداشت و سلامت شهروندان یک الزام قانونی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، حق حیات و زندگی مناسب در محیط زیست سالم را جزو حقوق اجتماعی و از اصول اساسی حقوق شهروندی دانست و افزود: کارگروه های زیست محیطی و رهنمودهای سازنده سازمان محیط زیست در حل این مشکل بسیار مفید واقع شد.

به گفته گروسی، براین اساس طرح جامع منطقه آزاد ماکو و رویکرد‌ها و سیاست‌های راهبردی منطقه آزاد ماکو در حوزه‌های مختلف تعیین و برای تصویب به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارسال می‌شود.

طرح جامع در راستای توسعه منطقه با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران بومی و ملی طراحی شده که در فاز‌های مختلف، راهبرد‌های توسعه تعریف می‌شوند.

شایان ذکر است: بزرگترین باغ مدرن و مکانیزه غرب آسیا در منطقه آزاد ماکو با کاشت 220 هزار درخت مثمر در حال احداث است.

آخرین اخبار

2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها
شهرک سینمایی ماکو، فرصتی برای تبادل فرهنگ ایرانی با همسایگان

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو