در نمایشگاه کیش اینوکس چه گذشت؟

لینک کوتاه: freena.ir/detail/68211
ساعت 10:54 سه شنبه 23 آبان 1402
نمایشگاه «کیش اینوکس» بزرگترین رویداد اقتصادی کشور و فرصت خوبی برای معرفی مزیت‌های مناطق آزاد بود و از چهاردهم تا هیجدهم آبانماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

به گزارش فرینا، سازمان منطقه آزاد چابهار در جریان برگزاری این نمایشگاه با حضور پر رنگ در سطح مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاون و مدیران و با درکنار قرار گرفتن دیگر مناطق، دستاوردهایی از جمله انعقاد هشت تفاهم‌نامه در خصوص همکاری‌های مشترک در حوزه گاز و مشتقات آن، گردشگری و ترانزیتی منعقد کرد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت کوثر امین فردوس منطقه آزاد چابهار (شرکت سرمایه‌گذار خارجی) با هدف گسترش و پیش برد مؤلفه‌های اقتصادی در راستای منافع جامعه محلی و رفع نیازهای منطقه به امضای رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و مدیرعامل شرکت کوثر امین فردوس رسید.

در این مراسم امیر مقدم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن ابراز خرسندی از افزایش سطح تعامل با تجار و فعالین اقتصادی داخلی و خارجی اظهار کرد: امضای این تفاهم‌نامه، فصل جدیدی در رشد و توسعه اقتصادی منطقه علی‌الخصوص در نقطه منفصله پایانه مرزی ریمدان خواهد داشت و گسترش همکاری‌ها از این دست جزو اولویت‌های ما خواهد بود و امیدواریم بتوانیم با تسهیل فرآیندها و حذف قوانین دست و پاگیر اداری این همکاری‌ها را توسعه داده و از پتانسیل‌های بومی بهره گیریم.

مقدم در مراسم امضای تفاهم‌نامه که در حاشیه برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس انجام گردید ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان نمایشگاه با بیان اینکه فرصت‌های بسیارخوبی در این نمایشگاه و جزیره زیبای کیش برای شرکت‌کنندگان مهیا گشته است گفت: این دست فرصت‌ها که در قالب نمایشگاه رخ می‌دهد منجر به رشد و هم‌افزایی شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌شود.

همچنین مدیرعامل سازمان با اشاره به موضوعات چند وجهی در تفاهم‌نامه منعقد شده گفت: این تفاهم‌نامه با محوریت فراهم کردن مقدمات و شرایط ایجاد مجتمع خدمات رفاهی با کلیه امکانات در مرز ریمدان، ایجاد پایانه مسافربری درون و برون شهری در مرز ریمدان، پایانه ترابری کالا در مرز ریمدان، ایجاد مجتمع ذخیره گاز و مشتقات نفتی و ... انجام شده است.

وی در پایان گفت: امیدوارم همکاری ما با توجه به تعامل بسیار خوب در آینده ابعاد گسترده‌تری به خود گیرد.

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو