رحیم سرهنگی:

نخستین ترمینال فرودگاهی هوشمند کشور، هدیه‌ی کیشوندان به مردم ایران است

لینک کوتاه: freena.ir/detail/68215
ساعت 13:32 سه شنبه 23 آبان 1402
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، افتتاح پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش را گامی ارزشمند در راستای تاکید رییس جمهور کشورمان مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام در منطقه آزاد کیش تحقق یافتن است.

به گزارش فرینا، رحیم سرهنگی صبح سه شنبه 23 آبان در آیبن افتتاح پایانه جدید فرودگاه بین‌المللی کیش این پروژه ملی را به عنوان سومین ترمینال بزرگ فرودگاهی و نخستین پایانه هوشمند در کشور معرفی کرد و گفت: تلاش متولیان این امر مهم و زحمات بی وقفه مختصصان و مهندسان داخلی در طول ساخت ‌‌و تجهیز این طرح ملی قابل قدردانی است  

سرهنگی در ادامه سخنان خود، اظهار داشت: تمام زیبایی ها، عظمت، امکانات و‌ تجهیزات هوشمند این ترمینال حاصل تلاش و تجارب ارزشمند ظرفیت های فنی و دانش داخلی است.

وی ضمن اشاره به آیه ای از قرآن کریم و زیبایی های جزیره کیش این منطقه را یکی از مقاصد مهم گردشگری در سطح کشور معرفی کرد و افزود: روزگار قدیم منطقه آزاد کیش محلی برای کسب و کارها و کشت مروارید بود و جزیر یکی از جاذبه های مطرح گردشگری ایران آماده میزبانی شایسته از عموم ‌گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: از بدو ورود به جزیره کیش و پذیرش مسوولیت نخستین اولویت کاری خود را پایانه جدید جزیره به عنوان پروژه ملی کشور در دستور‌کار قرار گرفت و امروز خوشبختانه شاهد افتتاح این طرح بزرگ هستیم.

سرهنگی، خاطر نشان کرد: باید تک تک متخصصان و مهندسان این طرح بزرگ ملی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم در شیشه های این پایانه نصب و از تلاش های آنها در طول این سال را برای تکمیل فرودگاه کیش تلاش کردند قدردانی و به همگان این ظرفیت و‌توانمند ارزشمند داخلی معرفی شود. 

به گفته وی، پایانه جدید فرودگاه کیش به عنوان ترمینال هوسمند در سطح کشور هدیه ای از کل کیشوندان به تمام مردم ایران است و افزود: کیشوندان ساکنان مهمانان نوازی هستند.

مدیرعامل یازمان منطقه آزاد کیش در سخنان پایانی خود بر شریان های ورودی جزیره که مسیرهای «زمینی و‌ هوایی» است اشاره کرد و گفت: کسب و کارهای این منطقه متاثر از مسیرهای زمینی و ‌هوایی است که باید گام های موثری برای تقویت ظرفیت های زمینی و افزایش تعدادایرلابن ها برای میزبانی شایسته از عموم مسافران و گردشگران برداشت.

گفتنی است در این آیین افتتاح، وزیر راه و شهرسازی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امام جمعه کیش، استاندار هرمزگان و مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه، تجار، بازاریان، بازرگانان روسای ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش حضور داشتند.

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو