در دومین روز از سفر هیات مناطق آزاد ایران به عمان مطرح شد؛

توسعه دیپلماسی اقتصادی قشم و عمان در دستور کار

در دومین روز از حضور عادل پیغامی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه هیاتی متشکل از دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیران عامل سایر مناطق آزاد کشور، رایزنی‌ها و جلسات برای توسعه دیپلماسی مناطق آزاد به ویژه قشم با کشور عمان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش فرینا، هیات ایرانی با فیصل الرواس رئیس اتاق بازرگانی و صنایع عمان، هیأت رئیسه این اتاق و اعضای شورای مشترک بازرگانی عمان و ایران و تعدادی از فعالین بخش خصوصی این کشور از مهمترین رویدادهای دومین روز سفر به عمان می باشد.
در این نشست عبدالملکی و مدیران مناطق آزاد قشم، چابهار، کیش، اروند و ارس زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری مشترک با طرف عمانی را تشریح نمودند.
همچنین بازدید از سازمان شهرک های صنعتی مدائن در کشور عمان که زیر نظر سازمان  مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عمان فعالیت می کند و گفتگو با مدیرعامل و معاونین این منطقه از دیگر برنامه ها بود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه همچنین با قیس الیوسف وزیر تجارت و صنعت و توسعه سرمایه گذاری و رئیس طرف عمانی کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دیدار و گفتگو کرد.
 بنابراین گزارش، در سفر سه روزه حجت الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، عادل پیغامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و دیگر مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد حضور دارند و برنامه ریزی برای افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری مناطق آزاد ایران با کشور عمان در دستور کار قرار دارد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو