گره‌ای که به دست دولت سیزدهم باز شد/ ورود و پلاک‌گذاری نخستین خودروی وارداتی به مناطق آزاد کشور در جزیره کیش

در 45 امین بهار انقلاب پس از سالها انتظار کیشوندان با تلاش‌های سازمان منطقه آزاد کیش نخستین خودروی ورودی به مناطق آزاد کشور در جزیره کیش پلاک‌گذاری شد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تلاش و پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان گفت: براساس مصوبه هیات دولت در 25 مرداد امسال مبنی بر واردات خودروهای تجاری، ون، مینی بوس، اتوبوس و کشنده ها به مناطق آزاد کشور، سازمان منطقه آزاد کیش موفق شد با پیگیری، بندی به این مصوبه اضافه کند که براساس آن مناطق آزاد در اجرای این مصوبه تابع دستورالعمل‌های مناطق آزاد باشند.

رحیم سرهنگی افزود: با تلاش‌های بسیار زیاد و پس از ماه ها  پیگیری شبانه‌روزی برای اجرایی شدن این مصوبه با ابلاغ آن، موفق به اجرای مصوبه شدیم تا منطقه آزاد کیش نخستین منطقه آزاد ایران در واردات خودرو باشد.

سرهنگی با اعلام این خبر خوش که مطالبه چندین ساله شهروندان و گردشگران این جزیره بوده است تاکید کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کیش یکی از مهمترین نیازهای این جزیره است که خوشحالیم با پیگیری‌های انجام شده در گام نخست چند دستگاه ون وارد جزیره کیش و پلاک‌گذاری شد تا روند واردات برای خودروهای تجاری، ون، مینی بوس، اتوبوس و کشنده ها ادامه یابد و ناوگان حمل ونقل عمومی کیش به روز‌ رسانی شود.

وی اظهار داشت: خودروهای شخصی، سواری و تاکسی‌ها مصوبه دیگری هستند که به تازگی در هیات دولت تصویب شده و آیین نامه واردات این خودروها نیز در حال طی مراحل تدوین است و امید داریم جزیره کیش در واردات خودروهای شخصی و سواری نیز نخستین منطقه آزاد در پلاک گذاری خودروهای جدید باشد.

گفتنی است مدیرعامل و تیم اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با حمایت‌های دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور، در راستای تامین رفاه شهروندان و گردشگران جزیره کیش وتحقق مطالبه چند ساله کیشوندان که در جهت توسعه گردشگری و اقتصادی این جزیره است تلاش‌های زیادی برای اجرایی شدن این مصوبه انجام دادند و این پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو