جهش عملکرد تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از افزایش هفت‌درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری این منطقه‌ی عظیم اقتصادی در 11ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش فرینا، محمدرضا پیرحسینلو در تشریح این خبر بیان داشت: در سال جاری بیش از دو میلیون و 604 هزار تن بارگیری توسط کشتی داشتیم که در مقایسه با عملکرد یک میلیون و 765 هزارتنی مدت مشابه سال گذشته رشدی 47 درصدی را نشان می‌دهد.
 
پیرحسینلو تصریح کرد: همچنین در تخلیه‌ی واگن‌ها نیز با عملکردی بالغ بر سه میلیون و 895 هزار تن در مقایسه با عملکرد سه میلیون و 481 هزارتنی سال گذشته، 11 درصد رشد را تجربه کردیم.
 
وی تصریح کرد: در مجموع تناژ خروج بار از منطقه 382 درصد و تناژ ورود بار کامیونی به منطقه نیز 404 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در پایان مجموع تناژ عملکرد تخلیه و بارگیری این مجموعه در سال گذشته را بیش از 12 میلیون و 52 هزار تن عنوان کرد و افزود: این عملکرد در مدت مشابه سال جاری به بیش از 13 میلیون رسید که رشدی هفت‌درصدی را نشان می‌دهد و امیدواریم با هم‌افزایی تمامی ارکان دخیل شاهد ارتقا این عملکرد در سال پیش رو نیز باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :