عبدالملکی:

سال 1403 یک جهش بلند سرمایه‌گذاری در مناطق رخ خواهد داد

لینک کوتاه: freena.ir/detail/69137
ساعت 11:49 دوشنبه 20 فروردين 1403
نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: خودمان را آماده یک جهش بلند اقتصادی در سال 1403 کرده‌ایم؛ ماحصل تلاش‌ها در سال 1403 خودش را نشان خواهد داد.

به گزارش فرینا؛ حجت‌الله عبدالملکی که روز گذشته به گرمسار سفر کرده بود، با بیان اینکه تاکنون دو هزار و 500 تقاضا برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشورمان ارائه شده است، تاکید کرد: این تقاضاها در مجموع 650 هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه یک هزار و 500 میلیارد تومان از این طرح‌ها هم اکنون در مرحله آغاز و اجرا قرار دارد، افزود: در سال 1403 شاهد شکوفایی هر چه بیشتر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سراسر کشورمان خواهیم بود.

تسهیل مشارکت مردم برای جهش تولید در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی همچنین بیان کرد: این آمار جدای از مناطق ویژه اقتصادی است که آمارهای سرمایه گذاری و تقاضاها در آنها در دست احصا و گرد آوری است و متعاقباً اعلام خواهد شد.

عبدالملکی با بیان اینکه درست است که از سال 1401 کارهای خاصی در مناطق ویژه اقتصادی کشورمان شروع شده اما ماحصل آن‌ها در سال 1403 رخ خواهد داد، ابراز کرد: ما در مجموعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خودمان را آماده یک جهش بلند اقتصادی در سال 1403 کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم برای جهش تولید در مناطق آزاد و ویژه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، افزود: سال گذشته برنامه ویژه ای در زمینه جذب سرمایه‌های مردمی در مناطق آزاد و ویژه صورت داده و گفتگوهایی را هم با سازمان بورس داشتیم و بررسی‌های لازم در راستای به کار گیری سرمایه‌های مردمی در مناطق ویژه هم انجام شده است که ماحصل همه این تلاش‌ها را امسال شاهد خواهیم بود.

یک هزار میلیارد تومان صرف زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی گرمسار شد

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق آزاد نیز بیان کرد: زیرساخت‌ها دو بخش هستند، بخشی متولی آن‌ها دستگاه‌های ذی ربط مانند وزارت نیرو، راه و.. است که باید ایجاد شود و این امر مورد پیگیری شده است.

عبدالملکی با بیان اینکه بخش دوم زیرساخت‌ها در درون مناطق است که بر عهده دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار دارد، ابراز کرد: درباره این زیرساخت‌ها باید گفت ما هر قدر زمین می‌فروشیم و منابع حاصل می‌کنیم را صرف توسعه زیرساخت‌ها خواهیم کرد.

وی افزود: برای مثال در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار یک هزار میلیارد تومان اعتبار صرف زیرساخت‌ها شده که از محل فروش زمین‌ها و منابع، تأمین شده است.

شناسه خبری: 69137

آخرین اخبار

شهادت، اجر ده‌ها سال تلاش خالصانه و غیرتمندانه آیت الله رئیسی بود
جغرافیای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، میراث دار فرهنگ ثروت آفرینی است
اولین ماهنامه اختصاصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منتشر شد
نشست ملی مدیران روابط عمومی و امور بین الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور
تورهای بازدید از صنایع و بخش‌های اقتصادی منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

یادداشت

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
معرفی یکهزار بسته سرمايه‌گذاری با هدف جذب سرمايه گذاری خارجی در هند
چرا ماکو، سرزمین چهارسو؟