مناطق برتر سال 1402 در همایش ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معرفی شدند

لینک کوتاه: freena.ir/detail/69166
ساعت 00:54 شنبه 8 ارديبهشت 1403
در همایش ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در شهر مقدس مشهد برگزار شد، مناطق آزاد ارس و اروند و همچنین مناطق ویژه اقتصادی سلفچگان، سهلان و گرمسار براساس نظام ارزیابی عملکرد بعنوان مناطق برتر معرفی و از آنها تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در مراسم اختتامیه همایش ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که با حضور وزیر کشور، استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولین در مشهد مقدس برگزار شد، از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که بیشتر امتیاز ارزیابی عملکرد را به خود اختصاص دادند، تقدیر شد.

براساس این گزارش، در میان 48 منطقه آزاد و ویژه فعال در کشور، سازمان منطقه آزاد اروند و سازمان منطقه آزاد ارس در میان سایر مناطق آزاد بیشتر امتیاز را کسب کردند و بعنوان دو منطقه آزاد برتر معرفی شدند.

همچنین در میان مناطق ویژه اقتصادی، سه منطقه‌ی سلفچگان، سهلان و گرمسار بعنوان سه منطقه برتر ویژه اقتصادی معرفی و از عملکرد آنها تقدیر شد.

حوزه‌های اقتصادی، مدیریت منابع، عمرانی و زیربنایی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی، تصویرسازی و روابط عمومی، حقوقی و فناوری اطلاعات، ملاک‌های ارزیابی عملکرد مناطق در سال 1402 بوده‌اند.

همایش ملی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی سراسر کشور ‌به مدت دو روز در مشهد با حضور کلیه مدیران، معاونین و مدیران مستقل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد؛ در این همایش مناطق آزاد و ویژه راهکارهایی در جهت بهبود روند کارها در این مناطق را ارائه دادند.

شناسه خبری: 69166

آخرین اخبار

شهادت، اجر ده‌ها سال تلاش خالصانه و غیرتمندانه آیت الله رئیسی بود
جغرافیای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، میراث دار فرهنگ ثروت آفرینی است
اولین ماهنامه اختصاصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منتشر شد
نشست ملی مدیران روابط عمومی و امور بین الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور
تورهای بازدید از صنایع و بخش‌های اقتصادی منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

یادداشت

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
معرفی یکهزار بسته سرمايه‌گذاری با هدف جذب سرمايه گذاری خارجی در هند
چرا ماکو، سرزمین چهارسو؟