در همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری؛

شهرک اقتصاد دانش بنیان منطقه آزاد ماکو تاسیس می‌شود

لینک کوتاه: freena.ir/detail/69204
ساعت 14:02 سه شنبه 25 ارديبهشت 1403
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به ایجاد شهرک اقتصاد دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در موضوعاتی چون تسهیل در تجارت، جلوگیری از قاچاق ورودی و معکوس و حفاظت از مرزها در منطقه آزاد ماکو تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به گزارش فرینا؛ حسین گروسی روز سه شنبه در جلسه کارگروه ارتقای سلامت اداری،‌پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز منطقه آزاد ماکو افزود: هوشمند سازی و حمایت از دانش بنیان ها را در منطقه به جد پیگیری می کنیم.

وی تصویب طرح جامع منطقه آزاد ماکو به عنوان نقشه راه این سازمان را با اهمیت توصیف کرد و اضافه کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و بهره مندی از مزایای منطقه آزاد ماکو توسط ماکووندان پروژه محصورسازی منطقه با حدود 50 میلیارد تومان به طول 23/5 کیلومتر اجرا کردیم  که از 95 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

گروسی ادامه داد:‌ ساختمان ها و اماکن مورد نیاز گمرک و دستگاه های دیگر مربوطه را در گیت ورودی احداث کردیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو از جذب کامل سهمیه کالای همراه مسافر در سال گذشته خبرداد و گفت: باپیگیری هایی که انجام شده است  سهیمه کالای همراه مسافر از 23 میلیون دلار به 60 میلیون دلار افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان ارائه کارت ماکووندی  را عامل دیگری برای جلوگیری از قاچاق و تسهیل تجارت در منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و گفت: در این زمینه با بانک گردشگری و بانک ملت مذاکره صورت گرفته که این بانک ها برای همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند.

وی گره زدن اقتصاد با مردم و مشارکت مردم  را راه حل رفع مشکلات عنوان کرد و گفت: برای تحقق شعار سال از ظرفیت های مردم و شرکت ها استفاده می کنیم.

گروسی از پیگیری جدی این سازمان برای حل مشکل تردد در گمرک بازرگان ،‌ اجرای فول باک برای کامیون های خارجی ودیگر مسائل مربوطه به قاچاق کالا در جلسه امروز خبرداد.

شناسه خبری: 69204

آخرین اخبار

شهادت، اجر ده‌ها سال تلاش خالصانه و غیرتمندانه آیت الله رئیسی بود
جغرافیای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، میراث دار فرهنگ ثروت آفرینی است
اولین ماهنامه اختصاصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منتشر شد
نشست ملی مدیران روابط عمومی و امور بین الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور
تورهای بازدید از صنایع و بخش‌های اقتصادی منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

یادداشت

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
معرفی یکهزار بسته سرمايه‌گذاری با هدف جذب سرمايه گذاری خارجی در هند
چرا ماکو، سرزمین چهارسو؟