با رفع معارض 13 ساله؛

3 کیلومتر از بخش صعب العبور جاده جلفا-مرند زیر بار ترافیکی رفت

لینک کوتاه: freena.ir/detail/69344
ساعت 20:44 يکشنبه 13 خرداد 1403
با رفع معارض 13 ساله، 3 کیلومتر از بخش صعب‌العبور جاده جلفا-مرند در سفر یک روزه نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ارس زیر بار ترافیکی رفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در سفر یک روزه نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به ارس، ظهر یکشنبه 3 کیلومتر از باند دوم محور جلفا - مرند با تخصیص اعتبار 200 میلیارد تومانی توسط سازمان افتتاح و زیر بار ترافیک رفت.‌‌

پروژه جاده مرند-جلفا 64 کیلومتر است که احداث 34 کیلومتر آن برعهده سازمان منطقه آزاد ارس و ساخت 30 کیلومتر آن برعهده اداره‌کل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌شرقی است.

سال گذشته با افتتاح 6 کیلومتر از این جاده توسط سازمان، تنها 6 کیلومتر دیگر از تهدات سازمان باقی ماند و امروز با افتتاح 3 کیلومتر آن، تنها 3 کیلومتر دیگر باقیمانده که هم‌اکنون نیز با پیشرفت قابل قبولی درحال اجراست.

گفتنی است 6 کیلومتری که امروز 3 کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفت، صعب‌العبورترین قسمت 64 کیلومتر است که با رفع معارض 13 ساله توسط سازمان اجرای آن سرعت گرفت و تنها در این مسیر 19 آبرو،  4 پل بزرگ و گالری عبور حیوانات احداث شده و به طول 3 کیلومتر دیوار حائل با ارتفاع 2.5 تا 11 متر انجام می‌یابد.

شناسه خبری: 69344

آخرین اخبار

2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها
شهرک سینمایی ماکو، فرصتی برای تبادل فرهنگ ایرانی با همسایگان

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو