ورود بیش از 63 هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار

رییس سازمان دامپزشکی کشور از ورود بیش از 63 هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد.

به گزارش فرینا؛ علیرضا رفیعی پور گفت: طبق مصوبه این سازمان دام زنده از طریق دریا حمل و در بندر چابهار مراحل قرنطینه و بهداشتی آن طی می شود، همچنین پس از کشتار، گوشت استحصال شده به داخل کشور ارسال می شود که این موضوع در حال انجام است.
رفیعی پور با اشاره به اینکه مرز آبی سیستان و بلوچستان به عنوان فرصتی برای واردات دام است، گفت: مرز این استان با کشورهای همسایه فعال است و از این قابلیت می توان برای سرمایه گذاری و صادرات دام و طیور استفاده کرد.
وی با اشاره به آب و هوای مناسب استان برای پرورش شتر و شترمرغ نیز بیان کرد: تلاش می شود کشتارگاه هایی در این زمینه ایجاد شود تا فرصتی برای اشتغال زایی و صادرات به وجود آید.
رییس سازمان دامپزشکی کشور گاو اصیل سیستانی و گوسفند نژاد بلوچی را یکی از پایه های مستحکم صنعت دام و طیور در استان عنوان کرد و گفت: اگر در گذشته به جای تسهیلات اشتغال زایی به خانواده های روستایی، به هر خانواده چند نفر شتر داده می شد، مشکل مالی و اشتغال در صنایع روستایی را در این بخش شاهد نبودیم.
رفیعی پور در ادامه بیان کرد: تاکنون بالغ بر 63 هزار راس در دو محموله کشتی وارد شده که بیش از 50 هزار راس در کشتارگاه های استان و نزدیک به 10 هزار در خارج از استان کشتار شده است.
شایان ذکر است روز گذشته رئیس سازمان دامپزشکی کشور سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان داشت که در این سفر بازدیدهای مختلفی از مراکز مختلف کشتارگاه دام و طیور انجام داد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو