صادرات 10 هزار تن مواد معدنی از بندر شهید بهشتی چابهار

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت:‌ نخستین محموله بزرگ صادراتی بخش خصوصی از بندر شهید بهشتی چابهار در قالب 10 هزار تن مواد معدنی از نوع سوپرفاین صادر شد.

به گزارش فرینا، ماندانا زنگنه در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: این اقدام مهم تجاری‌ استان با پیگیری فراوان و رفع چالش ها و مشکلات فرارو، با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی به سرانجام رسید.
زنگنه ادامه داد: این محموله از معدن سنگ آهن استان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار توسط 400 دستگاه کانتینر بارگیری شد.
وی با اشاره ویژگی های شرکت صادر کننده این محموله معدنی استان گفت:‌ بخش خصوصی مذکور دارای پروانه های بهره برداری معادن سنگ آهن در مناطق مختلف استان است که اشتغال قابل توجهی را نیز ایجاد کرده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بندر چابهار گفت: بندر چابهار با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و اقتصادی،‌ وجود بنادر مهم شهید بهشتی و شهید کلانتری با ظرفیت پهلوگیری کشتی های پهن پیکر، ورود و خروج کالا و اتصال به اقیانوس در حال تبدیل شدن به قطب تجارت و ترانزیت منطقه است و بزودی می تواند به عنوان بندری‌چند منظوره در کلاس جهانی ایفای نقش کند.
زنگنه تصریح کرد: موقعیت چابهار و زیرساخت های فراهم شده در بندر چابهار این امکان را فراهم کرده که در سطح ملی و بین المللی چابهار نقش آفرینی و جایگاه ویژه ای در میان بنادر منطقه برای خود فراهم‌کند که در آینده نزدیک موجب توسعه و پیشرفت نه تنها سیستان و بلوچستان بلکه شرق و جنوب شرق کشور و برخی کشورهای همسایه خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو