با حضور سفیر روسیه در ایران، شرکت مدیریت صادرات در منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد؛

اجرای عمده فروشی کالاهای ایرانی به صورت شبکه ای در بازارهای روسیه

با حضور محمد ولی روزبهان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، سفیر جمهوری فدراتیو روسیه در کشورمان، رییس و اعضای اتاق بازرگانی ایران و روسیه، مدیران استانی و فعالین بخش خصوصی استان و منطقه، دومین شرکت مدیریت صادرات منطقه آزاد انزلی با نام کاسپین گیل افتتاح شد.

به گزارش فرینا، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی تأسیس شرکت مدیریت صادراتی در این منطقه را زمینه ساز همکاری نزدیک و استراتژیک ایران با کشور فدراتیو روسیه عنوان کرد و گفت: این شرکت به منظور اجرای عمده فروشی کالاهای ایرانی به صورت شبکه ای در بازارهای روسیه به صورت رسمی شروع به کار کرد است. برنده این تعاملات و اقدامات سازنده مردم ایران و روسیه خواهند بود و کسانی که چنین شرکتی را تأسیس کردند بر اهمیت صادرات به خوبی واقف بوده و ضرورت آنرا دریافته اند.

محمد ولی روزبهان با تأکید بر فراهم بودن بستر فعالیت های تجاری دریامحور بین دو کشور روسیه و ایران از طریق بنادر کاسپین و انزلی، افزود: درک موقعیت ژئوپلوتیک کشورمان و تدوین برنامه توسعه محور و تعیین چشم اندازهای صادراتی از مهم ترین مأموریت های مدیران حوزه تجارت دو کشور بوده و در صورت توجه به این امر قطعاً موفقیت دور از دسترس نخواهد بود .

روزبهان، به زیرساخت های ایجاد شده و محور های در حال توسعه در منطقه آزاد انزلی اشاره و بیان کرد: دورنمای منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک یکی از نقاط حساس در بین کشورهای منطقه و کشور های اوراسیا خواهد بود و به دلیل برخورداری از امکانات مناسب، زیرساختها و عواملی که در منطقه آزاد انزلی وجود دارد کشور و منطقه را در مسیر رشد و توسعه در بین کشورهای شرق ،غرب ، شمال و جنوب قرار خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: با ایجاد و فعال سازی کریدور شمال جنوب و کریدور شرق غرب می توان اقدامات لازم را در زمینه ایجاد و توسعه هر چه بیشتر مراودات تجاری را فراهم کرد و در سالهای آتی با وصل شدن به خط ریل سراسری و بهره برداری از اسکله های متصل به راه آهن، این ظرفیت بیش از پیش در استان گیلان تقویت می شود و طی دو سال آینده به طور کامل ظرفیت و بنادر و زیر ساختهای تولیدی و صادراتی در قالب شرکتهای ایرانی و بین المللی در این منطقه نمود خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اقلیم مناسب، قرار گرفتن در ساحل دریای خزر که محل اتصال بین کشورهای حاشیه خزر با آبهای گرم خلیج فارس،نزدیکی به پایتخت، وجود شهرهای با جمعیت مناسب در نزدیکی منطقه و برخورداری از نیروی انسانی بسیار توانمند و تحصیل کرده و بافرهنگ را بخشی از مزایای منطقه ازاد انزلی برشمرد و افزود: این عوامل منطقه آزاد انزلی را در موقعیت بسیار مناسب و استراتژیکی قرار داده که در کشور کم نظیر است.

** منطقه آزاد انزلی را مهم ترین مرکز تجاری برای توسعه مراودات دو کشور است

سفیر جمهوری فدراتیو روسیه در ایران در مراسم افتتاح شرکت مدیریت صادرات کاسپین گیل در منطقه آزاد انزلی با اظهار خوشحالی نسبت به حضور در استان گیلان بیان کرد: در طول بیش از 9 سال سابقه سفیر بودن از سوی فدراسیون روسیه در ایران،برای بنده استان گیلان بهترین استان جمهوری اسلامی ایران بوده است.

لوان جاگاریان، به نقش شرکت مدیریت صادرات اشاره و افزود : شرکت تأسیس شده نقش مهمی در توسعه روابط ایران و روسیه دارد و با ایجاد شبکه زنجیره ای بین فعالان بازرگانی دو کشور از توانمندی های یکدیگر بهره مند خواهند شد.

سفیر روسیه در ایران به روابط خوب سیاسی بین دو کشور اشاره و تأکید کرد: روسیه همواره در شرایط دشوار پشتیبان ایران بوده، هست و خواهد بود و روابط سیاسی دو کشور باید بستر لازم را برای توسعه مراودات تجاری فراهم کند، معتقدم توانایی هر دو کشور در تأمین کالاهای اساسی از طریق مبادلات تجاری بالا بوده و باید از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

لوان جاگاریان منطقه آزاد انزلی را مهم ترین مرکز تجاری در گیلان به منظور توسعه مراودات معرفی و خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی در موقعیت مناسب کریدور شمال جنوب قرار دارد و کشور روسیه نیز با توسعه زیرساخت‌های خود در حوزه بندری و حمل ‌و نقل در تلاش است همچون ایران سهم خود را در اقتصاد دریامحور افزایش دهد و تجار و بازرگانان ایرانی می توانند به منظور تقویت روابط و آشنایی با ظرفیت های کشور روسیه از طریق اتاق بازرگانی و دفتر سفارت روسیه در گیلان اقدام نمایند.

**ایجاد یک شعبه بانک روسی در منطقه آزاد انزلی یکی از بهترین راههای توسعه تجاری این دو کشور

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در این مراسم با اعلام پشتیبانی از شرکت های که در زمینه توسعه صادرات فعالیت می کنند،گفت: در صورت وقوع هر مشکلی برای این شرکتها آمادگی رفع مسائل و دغدغه ها با تعامل و همکاری را داریم.

هادی تیزهوش تابان یکی از مشکلات فعالان حوزه اقتصادی را تنوع قوانین اعلام کرد و افزود: متأسفانه هر بار قوانینی اعلام و سپس باطل می شوند که این امر مشکلات عدیده ای را برای فعالان این عرصه ایجاد می کند؛ به همین منظور از مسئولان مربوطه می خواهیم در بحث قوانین تجدید نظر کنند.

تیزهوش تابان، سپس خواستار ایجاد یک شعبه بانک روسی در منطقه آزاد انزلی برای توسعه مراودات و تبادلات تجاری بین ایران و روسیه شد و این اقدام را یکی از بهترین راههای توسعه تجاری این دو کشور اعلام کرد.

** هدف ما بر پیوند صنعتی بین ایران و روسیه قرار گرفته است

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی استان گیلان و مدیر عامل شرکت مدیریت صادراتی نیز افتتاح این شرکت را در توسعه مبادلات تجاری دو کشور بسیار راه گشا عنوان کرد و افزود: امروز شاهدیم که کشور روسیه و ایران در بسیاری از صحنه ها همکاری های بین الملل دارند.

سعید جلالی فر تاکید کرد: ما باید از این فرصت های خوب سیاسی استفاده کنیم و در این راستا با همت بالای اتاق بازرگانی سرای تجاری ایرانیان ساخته شده است.

جلالی فر گفت: ما به دنبال پیوند صنعتی بین ایران و روسیه هستیم و از توان و ظرفیت کشور روسیه در زمینه راه آهن رشت به آستارا می توان بهره گرفت.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، از سوی سفیر روسیه در تهران، نشان ملی دولت روسیه به سیعد جلالی فر که نقش بسزایی در مسیر توسعه همکاری های دو کشور ایفا کرد، اهداء شد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو