سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم خبر داد؛

برگزاری مسابقات قرآنی «مدهامتان» با شرکت 150 قاری جزیره قشم

لینک کوتاه: freena.ir/detail/63125
ساعت 12:45 چهارشنبه 1 دی 1400
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» با شرکت بیش از 100شرکت کننده پسر و 50 شرکت کننده دختر در محل فرهنگسرای جزیره خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از پایگاه خبری خبرقشم، حامد بی آزار معنای "مدهامّتان" را " دو باغ خرم و سبز" اعلام کرد و گفت: مسابقات قرآنی «مدهامتان» بزرگترین رویداد قرآنی بچه های مسجد است که امسال پانزدهمین دوره این مسابقات همانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با شیوه ای متفاوت نسبت به چهارده دوره گذشته برگزار می شود. 
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج معارف قرآنی در جامعه، توجه به مساجد به عنوان پایگاه اصلی فعالیت های قرآنی، تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم و کشف استعدادهای قرآنی خواند و افزود: شرکت کنندگان در این مسابقات در رشته های قرائت، حفظ، ترتیل، صحیح خوانی نماز، استعدادیابی، مفاهیم قرآن، اذان و مکبری به رقابت پرداختند.
به گفته سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم این مسابقات در سه رده سنی زیر هفت سال، هفت تا 16سال و 16 تا 30 سال با حضور شرکت کنندگانی از قشم، درگهان، طبل، سوزا، لافت، رمکان، تمب فارسیان، طولا، چاهوشرقی، سلخ و گوران طی دو شب برگزار شد و کسانی که بخاطر بعد مسافت روستاهای شان نتوانستند در این مسابقات شرکت کنند به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی شرکت کردند.  
بی آزار در پایان از حمایت های بی دریغ سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری این مسابقات و همچنین از حضور فعال ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم در این مسابقات قدردانی کرد.

آخرین اخبار

تراز تجاری مثبت 106 میلیون یورویی مناطق در سال 1402
احداث پل خلیج‌فارس؛ مادر توسعه جزیره قشم
شهادت، اجر ده‌ها سال تلاش خالصانه و غیرتمندانه آیت الله رئیسی بود
جغرافیای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، میراث دار فرهنگ ثروت آفرینی است
اولین ماهنامه اختصاصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منتشر شد

یادداشت

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
معرفی یکهزار بسته سرمايه‌گذاری با هدف جذب سرمايه گذاری خارجی در هند
چرا ماکو، سرزمین چهارسو؟