افزایش ظرفیت توریست درمانی ایران با اجرای پروژه دهکده سلامت قشم

وزیر ورزش و جوانان از طرح بزرگ دهکده سلامت قشم به عنوان فرصتی برای افزایش ظرفیت توریست درمانی ایران نام برد.

به گزارش فرینا، مسعود سلطانی فر در حاشیه آئین کلنگ زنی پروژه دهکده سلامت در روستای گامبرون قشم، گفت: این طرح مهم چند بعدی با مشارکت سرمایه گذار بومی و 75 پزشک متخصص کشور می تواند ظرفیت توریست درمانی ایران را تا دو برابر افزایش دهد.
سلطانی فر با اعلام اینکه هم اینک 500 تا 600 هزار نفر از مردم کشورهای همسایه در طول سال برای امور درمانی به ایران سفر می کنند، افزود: نزدیکی کشورهای حاشیه خلیج فارس به جزیره قشم و فعالیت این طرح مهم حوزه سلامت می تواند ظرفیت توریست درمانی کشورمان را به یک میلیون و 200 هزار نفر ارتقا دهد.
وزیر ورزش و جوانان کشورمان از ظرفیت ارزشمند پزشکان متخصص در کشور به ویژه در حوزه بیماری های صعب العلاج، جراحی های قلب باز، پیوند اعضا و جراحی های چشم به عنوان فرصتی برای جذب توریست درمانی نام برد.
وی با تاکید بر اینکه می توانیم ایران را به قطب اصلی گردشگری سلامت منطقه تبدیل کنیم، از قشم به عنوان یکی از فرصت های مهم این حوزه یاد کرد و افزود: به هر میزان که در بخش درمان و سلامت سرمایه گذاری کنیم و ورزش های همگانی را توسعه دهیم، به طور حتم از بازدهی دهها برابری آن بهره خواهیم برد.
سلطانی فر با اشاره به مسابقات جام جهانی 2022 قطر که برای نخستین بار با توجه به شرایط آب و هوایی کشور میزبان در نیمه دوم سال برگزار می شود، از این تورنمنت مهم جهانی به عنوان فرصتی برای ایجاد طرح های ورزشی، اقامتی و توریست درمانی در مناطق آزاد قشم و کیش که در نزدیکی کشور قطر قرار دارند، نام برد.
وی ادامه داد: با حضور سفیر کشورمان در قطر، گفت و گوهای بسیار مهمی با کنفدراسیون فوتبال قطر داشتیم تا از موقعیت مناطق آزاد قشم و کیش برای بهتر برگزار شدن این مسابقات جهانی کمک کنیم.
به گفته سلطانی فر، در نوار ساحلی جزیره قشم با ایجاد چند کمپ ورزشی با امکانات سالن های بدن سازی و بخش ریکاوری می توان به تیم های شرکت کننده جام جهانی قطر سرویس های خوبی با درآمدهای بالا ارائه کرد.
وی گفت: درصورتی که زمین ورزشی و بخش مهم ریکاوری دهکده سلامت قشم تا پایان دولت تدبیر و امید و تا دو سال آینده به بهره برداری برسد، با توجه به شرایط یکسان آب و هوایی قشم و قطر می توان از این موقعیت برای ارائه سرویس دهی به تیم های فوتبال کشورهای مختلف جهان استفاده کرد.
وزیر ورزش و جوانان کشورمان با تاکید بر اهمیت سرمایه گذرای یک هزار و 200 میلیارد ریالی بخش خصوصی در فاز نخست این طرح حوزه سلامت قشم، افزود: اطمینان دارم با افتتاح فاز نخست این پروژه و کسب درآمد بالا از سهم جذب توریست و سرویس دهی به تیم های شرکت کننده در جام جهانی قطر، میزان سرمایه گذاری ها در منطقه آزاد قشم به شدت افزایش خواهد یافت.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: منطقه آزاد قشم می تواند با حمایت و جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی، نقش مهمی در تامین نیازهای کشور به ویژه در شرایط خاص و تحریم ها ایفا کند.
بنا به این گزارش، پروژه دهکده سلامت قشم با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در زمینی به مساحت 122 هزار مترمربع در سه فاز درمانی، گردشگری و تفریحی با هدف ارتقاء سطح سلامت جزیره و ایجاد پایگاهی برای جذب توریست و گردشگری سلامت توسط بخش خصوصی در روستای گامبرون جزیره قشم ساخته می شود.
فاز نخست این طرح با یک هزار و 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری به ساخت یک بیمارستان 64 تختخوابه، یک کلینیک تخصصی ارتوپدی و مرکز ریکاوری ورزشی برای جذب ورزشکاران به ویژه فوتبالیست های ایرانی و کشورهای حوزه خلیج فارس اختصاص دارد.
در فاز دوم و سوم هم ساخت یک هتل چهار یا پنج ستاره و یک شهربازی بسیار مدرن پیش بینی شده است.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.