نصب دستگاه ایکس ری در 4 مرز کشور تردد زائران اربعین را شتاب داد

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: نصب دستگاه ایکس ری در چهار مرز کشور تردد مسافران و زائران اربعین حسینی را شتاب بخشید.

به گزارش فرینا، مهدی میراشرفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مرز شلمچه اظهار داشت: به منظور شتاب بخشی به روند تردد زائران اربعین حسینی در چهار مرز کشور به خصوص مرز شلمچه که تنها مرز تردد اتباع خارجی است تمهیدات خوبی اندیشیده شده است.
میراشرفی نصب دستگاه ایکس ری را از جمله اقدامات انجام شده از سوی گمرک در مرزهای مذکور بیان کرد و گفت: به منظور کنترل کالای همراه مسافر دستگاه ایکس ری در مرزهای چهارگانه کشور نصب شد تا شاهد معطلی در این مرزها نباشیم.
وی افزود: ماموران گمرک ایران همچنین در سه مرز شلمچه ، چذابه و مهران به صورت 24 ساعته به زائران خدمت رسانی می کنند و تاکنون کمبودی از نظر نیروی گمرک در مرزهای تردد زائران اربعین مشاهده نشده است.
رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در ادامه در خصوص خودروهای دپو شده در گمرک منطقه آزاد اروند که با گذشت 2 سال همچنان وضعیت ترخیص آنها مبهم است، اظهار داشت: با بررسی انجام شده نیمی از این خودروها ترخیص شدند.
میراشرفی افزود: مابقی خودروهای اروندی پارک شده در بندر منطقه آزاد اروند که موتور بالای 2هزار سی سی و آمریکایی هستند واردات آنها مغایر با مقررات گمرکی بوده و ترخیص آنها نیازمند مصوبه هیات وزیران دارد که پیگیری برای حل مشکل آنها در حال انجام است.

استقرار گمرک در گیت های منطقه آزاد منوط به محصور شدن منطقه است

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه تجاری به لحاظ قانونی باید محصور باشند، گفت: منطقه آزاد اروند که 2 شهر بزرگ آبادان و خرمشهر در آن واقع شده و تعدادی روستا نیز در اطراف آنها وجود دارد باید طبق قانون بر اساس استانداردهای لازم محصور شود تا گمرک در گیت های آن مستقر شود.
میراشرفی افزود: گیت ها نیز نیازمند ابزار و تجهیزات کنترل بوده ضمن اینکه تعداد نیروی مورد نیاز یگان حفاظت گمرک منطقه آزاد اروند باید با آزمون جذب شوند که تاکنون این روند طی نشده است.
از ابتدای ماه صفر (هشتم تا 21 مهرماه) 850 هزار زائر از مرز شلمچه تردد کردند.
حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در 15کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.
شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو