اقتصاد ۲۴ گزارش می‌دهد؛

پروژه‌های انجام شده در منطقه آزاد اروند کدامند؟ / تکمیل ۲۵ پروژه با ۴۶۴ فرصت شغلی در سال ۹۸

بسیاری از پروژه‌ها و سرمایه گذاری‌ها در منطقه آزاد اروند توسط شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند صورت گرفته و با اهدافی همچون رشد و توسعه اقتصادی، صنعتی، عمرانی، بازرگانی و گردشگری توانسته به بهبود روند سرمایه گذاری و اقتصادی منطقه کمک شایانی کند.

منطقه آزاد اروند شامل شهر‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع شده است. این منطقه در همجواری با کشور‌های عراق و کویت قرار گرفته که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دارای توانمندی‌های بسیاری در زمینه اقتصادی و سرمایه گذاری است.
 شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد اروند، به منظور رشد و توسعه اقتصادی شهر‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر از طریق ترویج و تسهیل سرمایه گذاری، ارائه خدمات کسب و کار مؤثر به فعالان اقتصادی و حمایت از حقوق ذینفعان ایجاد شده است. هدف شرکت عبارت است از رشد و توسعه اقتصادی، صنعتی، عمرانی، بازرگانی و گردشگری از طریق جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و ارائه خدمات عمومی و بازرگانی به کلیه فعالان اقتصادی منطقه و حمایت از تولیدکنندگان داخلی.
شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند در تلاش است تا با جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و ارائه خدمات عمومی و بازرگانی به کلیه فعالان اقتصادی منطقه و حمایت از تولید کنندگان داخلی فعالیت خود را آغاز و با راهبرد رشد و توسعه اقتصادی منطقه از طریق ترویج و تسهیل سرمایه گذاری، ارائه خدمات کسب و کار مؤثر به فعالان اقتصادی و حمایت از حقوق ذینفعان به توسعه و پیشرفت منطقه کمک کند.

پروژه‌های انجام شده در منطقه آزاد اروند در سال ۹۸

مشارکت و سرمایه گذاری در احداث کارخانه تولیدی لوازم خانگی

مشارکت و سرمایه گذاری در احداث کارخانه تولیدی لوازم خانگی FR با هدف حمایت و تولید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال، آموزش و بکارگیری بیش از ۹۰ نفر نیروی بومی فعالیت خود را آغاز کرده است.

آزمایشگاه غذا و دارو اروند

راه اندازی آزمایشگاه غذا و داروی اروند به عنوان بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه غذا و داروی جنوب غرب کشور با هدف ارائه خدمات به فعالان منطقه و تجار کشور‌های همسایه ضمن ایجاد صد‌ها فرصت شغلی وابسته و بکارگیری بالغ بر ۲۵ نفر نیروی متخصص بومی از طریق آزمون استخدامی یکی دیگر از پروژه‌های انجام شده در این منطقه است که بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه غذا و داروی جنوب غرب کشور محسوب می‌شود و به فعالان منطقه و تجار کشور‌های همسایه ارائه خدمت می‌کند.

این آزمایشگاه توانسته صد‌ها فرصت شغلی وابسته ایجاد کند و بالغ بر ۲۵ نفر نیروی متخصص بومی را به کار گیرد.

سایت ۸ هکتاری شلمچه

احداث پایانه، پارکینگ و بارانداز سایت تجاری مرزی شلمچه با هدف تسهیل و ساماندهی ورود و خروج خودرو‌های ترانزیت و تبادل و صادرات کالا به کشور عراق در زمینی محصور شده به مساحت ۸ هکتار در نقطه صفر مرزی با ظرفیتی بالغ بر ۳۰۰ دستگاه تریلی که موجب ایجاد ۱۳ شغل مستقیم و بیش از ۱۰۰ شغل غیر مستقیم شده است.

نوسازی عمرانی و ساماندهی واحد‌های صنفی مرکز تجاری اروند

نوسازی عمرانی و ساماندهی واحد‌های صنفی مرکز تجاری اروند با بکارگیری پیمانکاران بومی و استفاده از بالغ بر ۵۷ نفر نیروی اداری و خدماتی بومی شرکت با هدف ایجاد و حفظ فضای با ثبات برای تسهیل فعالیت غرفه داران که منتج به ایجاد بیش از هزار شغل مستقیم شده است.

سرمایه گذاری برای خرید مواد اولیه مجتمع تولید کربوسیلیسیم و آلومینیوم آبادان

سرمایه گذاری برای خرید مواد اولیه مجتمع تولید کربوسیلیسیم و آلومینیوم آبادان که در حال حاضر بیش از ۱۲۰ نفر نیروی کار داشته و در صورت افزایش تولید ظرفیت اشتغال ۳۰۰ نفر نیروی کار را دارا است.
 
مشارکت و سرمایه گذاری در احداث و تجهیز کلینیک درمانی تخصصی مادر

مشارکت و سرمایه گذاری در احداث و تجهیز کلینیک درمانی تخصصی مادر با هدف ارائه خدمات درمانی و فراهم سازی بستر گردشگری پزشکی و جذب گردشگران پزشکی و درمانی خارجی که موجب درآمدزایی از مراجعان خارجی و ارائه خدمات درمانی به مردم منطقه آزاد اروند شده و مستقیماً موفق به اشتغال بیش از ۶۰ نفر نیروی متخصص بومی شده است.
آنچه اشاره شد بخشی از پروژه های انجام شده در منطقه آزاد اروند در سال ۹۸ توسط این شرکت بود اما به طور کلی می‌توان گفت ۲۵ پروژه در این منطقه انجام شده است که توانسته برای ۴۶۴ نفراشتغالزایی ایجاد کند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو