مدیر ژئوپارک جهانی قشم در مجمع عمومی شبکه ژئوپارک های جهانی یونسکو عنوان کرد؛

تداوم فعالیت های ژئوپارک جهانی قشم بر بستر تکنولوژی

مدیر ژئوپارک جهانی قشم با حضور در مجمع عمومی شبکه ژئوپارک های جهانی یونسکو از تداوم فعالیت های ژئوپارک جهانی قشم بر بستر تکنولوژی و بهره وری از اینترنت خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا امری کاظمی که عضو کمیته راهبری ژئوپارک های آسیا ـ اقیانوسیه و عضو کمیته اجرایی ژئوپارک های جهانی است با حضور در مجمع سالیانه ژئوپارک های جهانی یونسکو ضمن ارایه گزارشی از عملکرد یک ساله این مدیریت اظهار داشت: ژئوپارک جهانی قشم با تمرکز بر فعالیت های دیجیتالی و اینترنتی توانسته آسیب های ناشی از تعطیلی ژئوسایت ها را که به دلیل شیوع کروناویروس پیش آمده، کاهش دهد.

امری کاظمی با اشاره به مشارکت و استقبال بالای جامعه محلی قشم از این فرآیند گفت: در این مدت ما توانستیم با طراحی و برگزاری  مسابقات و دوره های آموزشی آنلاین، ارتباط مردم و جامعه محلی با ژئوپارک را حفظ کرده و جاذبه ها و پتانسیل های ژئوپارک جهانی قشم را از طریق شبکه های مجازی به مردم معرفی کنیم.

وی با تاکید بر وضع قوانین سختگیرانه در مجمع عمومی امسال افزود: تمامی مسوولان ژئوپارک های جهانی باید توجه کنند که رعایت ضوابط و آیین نامه های جدید برای حفظ ژئوپارک های سراسر جهان و ادامه عضویت در شبکه جهانی یونسکو بسیار حیاتی تاثیرگذار است.

در این مجمع که به مدت دو روز و به صورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد، حدود 250 تن از مدیران، کارشناسان و مسوولان رتبه بالای ژئوپارک های پنج قاره جهان شرکت داشتند، مسایل مربوط به شبکه های جهانی یونسکو، گزارش سالانه شبکه ها، فعالیت های انجام شده در زمان محدودیت های کرونایی، بودجه سالانه شبکه جهانی و مصارف عملکردی یک ساله این بودجه مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

همچنین در این نشست دو روزه، برنامه های کنفرانس های آینده یونسکو در صورت لغو محدودیت کرونا اعلام شد و برنامه‌های ارزیابی و بررسی پرونده‌های ژئوپارک های جدید نیز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 تبادل نظر بر روی مدارک، فرم ها و آیین نامه های جدید از محورهای گفتگو در روز دوم این نشست سالیانه بود که از اعمال قوانین و ضوابط بسیار سختگیرانه ای حکایت دارد و نشان می دهد که سازمان جهانی یونسکو با حساسیت بیشتری نسبت به پذیرش ژئوپارک های جدید و ارزیابی و ممیزی ژئوپارک های موجود اقدام خواهد کرد.

گفتنی است، مجمع عمومی شبکه ژئوپارک های جهانی یونسکو هر ساله به صورت حضوری در یکی از ژئوپارک های جهان تشکیل می شود ولی امسال به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع کووید 19 در روزهای 17 و 18 نوامبر با حضور 250 مدیر و کارشناس این حوزه به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو