آغاز رایزنی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی 
مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی قصرشیرین با اشاره به تصویب اساسنامه منطقه و انتخاب مشاور تدوین طرح جامع گفت: با انجام این دو کار مهم به طور جدی رایزنی با سرمایه‌گذاران دارای اهلیت داخلی و خارجی آغاز شده است.
نیروی انسانی جوان، توسعه منطقه آزاد بانه ـ مریوان را تسهیل می کند
مدیراجرایی منطقه آزاد بانه ـ مریوان با اشاره به پتانسیل های متعدد این منطقه آزاد، وجود نیروی انسانی جوان در این منطقه را نعمتی کم نظیر برای توسعه منطقه دانست.
منطقه آزاد بوشهر بر صنایع دریامحور متمرکز می شود
مدیر اجرایی منطقه آزاد بوشهر، با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد بوشهر و دسترسی این منطقه به محورهای ترانزیتی از متمرکز شدن فعالیت های آن منطقه بر صنایع دریامحور خبر داد. 
منطقه آزاد سیستان، عامل توسعه تجارت با کشور افغانستان
مدیراجرایی منطقه آزاد سیستان با بیان این که این منطقه ظرفیت های متعدد طبیعی و زیرساختی مناسب برای توسعه تجارت با کشور افغانستان دارد، از تداوم روند توسعه آن خبر داد.
وجود دو فرودگاه در منطقه آزاد اردبیل نشانه پتانسیل بالا در حوزه حمل و نقل و توسعه صادرات است
مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل گفت: منطقه آزاد اردبیل علاوه بر دسترسی جاده ای و ریلی، دو فرودگاه یکی در شهرستان اردبیل و دیگری در دشت مغان دارد که نشانگر  پتانسیل بالا در حوزه حمل و نقل و توسعه صادرات کشور است . 
منطقه آزاد قصرشیرین نقطه اتصال راه آهن کرمانشاه به بغداد
مدیر اجرایی منطقه آزاد قصر شیرین بااشاره به اینکه این منطقه نقطه اتصال راه آهن کرمانشاه به بغداد در چشم انداز توسعه روابط ایران و عراق است گفت: بی شک منطقه آزاد قصرشیرین ظرفیت هایی دارد که می تواند سرمایه گذاران زیادی را جذب خود کند. 
منطقه آزاد «اینچه برون» کلید ورود ایران به آسیای میانه / تفاهم اولیه با سرمایه گذاران خارجی
 مدیر اجرایی منطقه آزاد «اینچه برون» با اشاره به ظرفیت های این منطقه آزاد تاکید کرد: «اینچه برون» می تواند دسترسی ایران به اوراسیا و آسیای میانه را امن تر و کوتاه تر کند و بر همین اساس ضرورت دارد تا زیرساخت های لازم در این منطقه با حمایت های دولت هر چه سریع تر تکمیل شود.
 جدیدترین خبرها از راه اندازی منطقه آزاد مهران
مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران با اشاره به نقش کلیدی این مرز در ترانزیت، صادرات انواع محصولات و خدمات فنی مهندسی و همچنین اعزام زائران ایرانی و کشورهای همسایه به کشور عراق گفت: تاکنون چندین سرمایه گذار با طرح های تولیدی صادرات محور و طرح های ویژه گردشگری و خدماتی، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد مهران اعلام کرده اند.
لزوم تامین زیرساخت‌های منطقه آزاد بوشهر‌، مروارید خلیج‌فارس
مدیر اجرایی منطقه آزاد بوشهر، پتانسیل و ظرفیت‌های اقتصادی منطقه آزاد بوشهر را برشمرد؛ اما اجرایی شدن و به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها را در گرو تخصیص بودجه‌های عمرانی تبصره‌ای به منطقه آزاد بوشهر و همین‌طور اتخاذ تدابیر استفاده از سرمایه‌های بانکی و تجویز مشارکت بخش خصوصی و تسهیل ورود سرمایه خارجی در جهت عمران و آبادی منطقه آزاد دانست.
37 - 48 of 66

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو