راهبرد ده گانه مناطق آزاد براي جهش سرمايه گذاري و صادرات
در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا، حجت الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در قالب نشست تخصصی، با معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد محورهای جدید ده گانه همکاری مشترک مناطق آزاد در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری را ترسیم نمود.
برنامه‌های گسترده منطقه آزاد ماکو برای تبدیل شدن به قطب صنعت، معدن و گردشگری
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این منطقه به عنوان یکی از مهمترین منابع سنگ در کشور است که برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در زمینه تجارت، لجستیک، ترانزیت و گردشگری در توسعه این منطقه به اجرا درآمده است، گفت: با توجه به دستاوردهای برجسته در حوزه صنعت پوشاک و تولید مواد غذایی، منطقه آزاد ماکو به یکی از قطب‌های جهانی در این صنایع تبدیل شده است و بنا داریم تا ماکو به عنوان قطب جذب گردشگران تبدیل شود.
اعلام آمادگی سفیر بلاروس برای همکاری در حوزه لجستیک، معدن و تجارت منطقه آزاد ماکو
سفیر بلاروس گفت: پیرو تفاهم نامه قبلی با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد،‌ برای همکاری در زمینه لجستیک، معدن و تجارت منطقه آزاد ماکو آماده ایم
علاقمندی جمهوری تاتارستان از گسترش روابط اقتصادی با منطقه آزاد ماکو
مارات مینی‌بایف، معاون وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان (که ریاست هیئت جمهوری تاتارستان را در نمایشگاه بین‌المللی «اوراسیا» در تهران بر عهده دارد) از علاقمندنی این جمهوری برای گسترش همکاری اقتصادی در حوزه های نفت و گاز، ماشین سازی، صنایع غذایی و کشاورزی با منطقه آزاد ماکو خبر داد.
رونمایی از طرح سفر كارت منطقه آزاد انزلی
با حضور حجت اله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادى؛ محمد سجاد سیاهکارزاده رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و سید سعید شمسی‌نژاد مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، از طرح سفر کارت منطقه آزاد انزلی رونمایی شد.
با حضور در نمایشگاه اوراسیا؛ تلاش منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای شناسایی بازار هدف
سرپرست منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس هدف از حضور در دومین نمایشگاه اوراسیا را شناسایی بازار هدف عنوان کرد و گفت: امیدواریم با جذب سرمایه‌ و هدایت آن در توسعه واحدهای معدنی و صنعتی، زمینه‌ رونق اقتصادی را بیش‌ازپیش فراهم سازیم.
تجلیل از دو شرکت برتر مدکندالو و ذوب و احیای روی قشم در دومین نمایشگاه اوراسیا
دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا با حضور شرکت‌های ایرانی و کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد و در حاشیه نمایشگاه از دو شرکت منطقه آزاد قشم به عنوان شرکت های برتر تقدیر شد.
گام عملیاتی ارس برای تقویت ارتباطات تجاری در مرز ایران و اتحادیه اوراسیا
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه برگزاری نمایشگاه اوراسیا در تهران و در بازدید هیات اقتصادی ارمنستان از غرفه سازمان منطقه آزاد ارس، اظهار داشت: زون نوردوز منطقه آزاد ارس تنها مرز زمینی مشترک ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیاست و این موضوع باعث شده ما در این محدوده زیرساخت‌های لجستیکی و ترانزیت را توسعه دهیم.‌
ارزش 900 همتی یک‌هزار بسته سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد / برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد محدودیتی وجود ندارد
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از آماده سازی یک‌هزار بسته سرمایه گذاری به ارزش 900 هزار میلیارد تومان برای بهره برداری فعالان اقتصادی داخلی و خارجی خبر داد.
301 - 312 of 5396