اخبار فرهنگي، اجتماعي و گردشگري

غرفه‌های صنایع دستی موزه بازار قلعه تاریخی قشم ساماندهی می‌شود

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هدف بررسی مشکلات بیش از 30 غرفه فروش و عرضه صنایع دستی در محوطه موزه بازار قلعه تاریخی قشم، جلسه‌ای با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

توسعه سرمایه گذاری در زیرساخت‌های گردشگری مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، از عرضه 100 بسته سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در مناطق آزاد خبر داد.

راهنمای گردشگری برتر جزیره قشم تجلیل شد

مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری از تلاش ها و فعالیت های زکریا نوری، همیار ژئوپارک جهانی قشم و راهنمای زمین گردشگری تجلیل شد.

نمایش آیین‌های کهن و ملی شکرانه آب توسط 10 گروه هنری در جزیره قشم

دبیر جشنواره ملی آب و آوا گفت: 10 گروه نمایشی آیینی که در حوزه پاسداشت آیین‌های مربوط به آب در سراسر کشور و منطبق با فرهنگ و رسوم استان های مختلف هنرنمایی می کنند همزمان با برگزاری جشنواره ملی آب و آوا در جزیره جهانی قشم گرد هم آمده و با اجرای نمایش‌های این حوزه، سنت های دیرینه در خصوص ارزشمندی و قدرشناسی مردم ایران نسبت به نعمت آب را به صحنه می آورند.

امضای تفاهم نامه قشم و استان فارس با هدف توسعه گردشگری

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هدف توسعه صنعت گردشگری جزیره و فراهم کردن شرایط برای سفر هموطنان، تفاهم نامه همکاری میان منطقه آزاد قشم و استانداری فارس به امضا رسید.

اعلام ویژه برنامه های میلاد حضرت مهدی(عج) در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع به مناسبت میلاد حضرت مهدی موعود (عج) در منطقه، خبر داد.

اروند بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین غرفه نمایشگاهی در بخش مناطق آزاد را به خود اختصاص داد

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گفت: منطقه آزاد اروند بزرگ ترین و متنوع ترین غرفه نمایشگاهی در بخش مناطق آزاد را در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، به خود اختصاص داد.

ثمره درخواست های سرمایه گذاری در مناطق آزاد را سال آینده می بینیم

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه از اول سال تا الان استقبال خوبی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد بخصوص در بحث گردشگری انجام شده است گفت: سال 1403 و 1404 سال های شکوفایی و شاهد ثمره سرمایه گذاری ها خواهیم بود.

بازگشت پیکر پاک 34 شهید دفاع مقدس به کشور

پیکر پاک و مطهر 34 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس از مرز شلمچه به خاک وطن باز می‌گردد.

برگزاری نشست هم‌اندیشی فدراسیون های ورزشی در منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند، میزبان نشست هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان استان‌های سراسر کشور و نواب رؤسای فدراسیون‌های ورزشی بود.
1 - 10 of 11588

آخرین اخبار آرشیو