سازمان بنادر خواستار معاف شدن بندر چابهار از مالیات شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در یادداشتی عنوان کرد که بندر چابهار به معافیت مالیاتی نیاز دارد.
تاثیر منفی حذف مالیات بر ارزش‌افروده مناطق آزاد بر توسعه بندر چابهار
حذف مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تمام تلاش‌ها برای فعال‌سازی بندر چابهار در توسعه بازار و افزایش ترافیک کالا و کشتی را بلااثر می‌کند.
سرعت پیشرفت در منطقه آزاد چابهار
هم‌اینک مرزهای غیرواقعی در منطقه آزاد چابهار برداشته شده و پیشرفت و آبادانی به عنوان نقطه عطفی در این خطه شتاب گرفته است.
پاشنه آشیل مناطق آزاد کجاست؟
رفتار کشور ظرف چند دهه اخیر در قبال مناطق آزاد مبین این واقعیت است که چشم انداز مشخص و مورد توافقی در خصوص کارویژه و کارکردهای مناطق آزاد در اقتصاد ملی و همکاری های منطقه ای ایران اسلامی وجود ندارد و این امر خطرناکی است.
اهمیت حضور بانک های خارجی در مناطق آزاد
یکی ازابزارهای مهم و کلیدی که موجب سرعت دهی به توسعه پیشرفت در مناطق آزاد می شود، شریانهای مالی است. حضور بانک های خارجی در این مناطق ملزم به رعایت مقررات بانکداری اسلامی شده است.
توسعه چابهار با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی
مزیت عمده منطقه آزاد چابهار نسبت به سایر مناطق آزاد کشور از یک‌سو، امکان دسترسی سریع به آب‌های آزاد اقیانوسی هند و از سوی دیگر، اتصال به شبکه راه‌های زمینی کشور است.
چابهار ، پل ارتباطی شرق دور با آسیای میانه است
در چند سال اخیر، چابهار در کانون توجهات ملی و بین المللی بوده است؛ این منطقه که از قوانین تجارت آزاد پیروی می کند در کنار اقیانوس قرار گرفته و بعنوان یک منطقه آزاد تجاری صنعتی، دارای دو بندر است و قرار است در آینده نزدیک به محلی برای درآمدهای ترانزیتی تبدیل شود.
چابهار بر مدار آمار
واکاوی سیر عملکرد منطقه آزاد چابهار بر پایه داده‌های عملکردی و نهاده‌های توسعه‌ای
چابهار؛ کلید راهیابی هند به آسیای میانه و افغانستان| نماد استراتژی «خنثی سازی تحریم» علیه ایران
بندر چابهار علاوه بر ویژگی‌های اقتصادی ممتاز، از لحاظ سیاسی به نماد بازدارندگی اقتصادی – سیاسی ایران در برابر ایالات متحده و نمونه عملیاتی استراتژی خنثی سازی تحریم تبدیل شده است.
25 - 36 of 94