باید كمی منصفانه‌تر به عملكرد مناطق آزاد پرداخت/حتی یک نقطه منفی و تاریک در پرونده مناطق آزاد نیست
«چه کسی بابت چه چیزی نگران است؟»؛ اين را اكبر تركان، دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می گويد.
هدف پیوستن مناطق آزاد به وزارت اقتصاد مشخص نیست
مصوبه تازه مجلس شورای اسلامی درباره واگذاری وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی، واکنش مسئولان مرتبط را در پی داشت؛ به گفته آنان، این اقدام آزادی عمل و قدرت اجرایی مناطق آزاد را محدود می کند.
آزادی عمل و قدرت اجرایی مناطق آزاد با واگذاری به وزارت اقتصاد محدود می شود
مصوبه تازه مجلس شورای اسلامی درباره واگذاری وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی، واکنش مسئولان مرتبط را در پی داشت؛ به گفته آنان، این اقدام آزادی عمل و قدرت اجرایی مناطق آزاد را محدود می کند.
منطقه آزاد اروند، هاب لجستیکی شمال خلیج فارس می شود
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند با تشریح برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت این سازمان برای رونق تجارت، گفت:این منطقه طی برنامه های در حال اجرا و با تامین زیرساخت های لازم به هاب لجستیکی شمال خلیج فارس تبدیل می شود.
استفاده از مشارکت جامعه محلی در اقتصاد گردشگری
مسئول واحد گردشگری قشم بر مشارکت جامعه محلی در اقتصاد گردشگری تاکید کرد و ضرورت استفاده مدیران این حوزه، از توان علمی دانشجویان رشته های مرتبط با گردشگری را یادآور شد.
مناطق آزادِ دربند
148 مرد مجلس‌نشین دیروز به ماده‌ای از لایحه برنامه ششم توسعه رأی دادند که آه از نهاد بسیاری از کارشناسان برآورد.
ترانزیت و تجارت منطقه ای در چابهار وارد فصل جدیدی می شود
منطقه آزاد چابهار به دلیل موقعیت خاص و استراتژیک در منطقه و جهان از اهمیت فراوانی برخوردار است. با باز شدن فضای اقتصادی و فعالیت های تجاری در دوران پسابرجام، منطقه آزاد چابهار نیز جان دوباره ای گرفته و رونق اقتصادی مناسبی برای آن ترسیم شده است.
پشت پرده تلاش‌ها برای ناکامی برجام
منتقدان دولت هر روز به بهانه ای سعی می‌کنند چرخ برجام را پنچر کنند یا اقدامات یکی از طرف‌های برجام را به پای دولت بنویسند. آیا آنان به راستی آرزو می‌کنند که ایران به شرایط پیش از برجام بازگردد؟ آیا آنان چون ایرانیان رنج دیده از تحریم‌ها، تصویر درستی از شرایط پیشابرجامی دارند؟ برای روشن شدن این واقعیت که در دوره تحریم‌ها، چه بر ایران رفته است، با اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهوری گفت‌وگو کرده‌ایم.
ترکان: چه کسی بابت چه چیزی نگران است؟/ همه امور شفاف نباشد قادر به نظارت نخواهیم بود
اختصاصی فرینا ـ مشاور رییس جمهور گفت: تنها در دولت یازدهم بود که دیوان محاسبات توانست عملکرد مناطق آزاد را بررسی کند.
3721 - 3732 of 3770