بندر چابهار در دو پرده: بهار و زمستان
بندر چابهار نقطه ای مهم و استراتژیك برای ایران است.
کسانی که معتقدند مناطق آزاد جدید نباشند بگویند پس چه باشد؟
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر عمده نمایندگان مجلس با لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید موافق است.
گزارش روز دوم سفر اکبر ترکان به منطقه آزاد چابهار
در دومین روز از سفر اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شور ایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، صنایع و مراکز تولیدی منطقه آزاد چابهار مورد بازدید قرار گرفت.
به تفكر «هاشمی» هنوز هم نياز داريم
عملكرد سردار سازندگی را در اقتصاد بی‌نظیر و فوق‌العاده می‌داند. اكبر تركان كه در دولت اول آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، وزیر دفاع و در دولت دوم، بر كرسی وزارت راه‌وترابری نشسته بود، می‌گوید سردار سازندگی پس از جنگ تحمیلی، لباس رزم را درآورد و لباس كار به تن كرد.
نقش سازنده آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاسیس مناطق آزاد کشور/ اگر او نبود مناطق آزاد شکل نمی گرفت
مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در یادداشتی نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در بنیانگذاری درست و مبتنی بر عقل و منطق تاسیس مناطق آزاد کشور نقشی بی بدیل و سازنده داشت.
گردشگری حلال؛ بازوی اصلی جذب توریسم
گردشگری حلال با طیف وسیعی از فرصت‌‌ها از برگزاری کنفرانس‌ها تا معرفی برندها و صدور کالا و صنایع غذایی به کشورهای غیرمسلمان تا ارائه گواهینامه گردشگری حلال، میدان رقابت تازه‌ای برای گردشگری کشورهای مسلمان شده است.
حرکت به سوی رونق گردشگری و توریسم‌ درمانی در مناطق آزاد
جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم‌، یکی از مهم‌ ترین زیرساخت‌های نظام اقتصادی در هر کشوری است و اینکه ما چقدر در حوزه مناطق آزاد با وجود ظرفیت‌ های بسیار زیاد، توانسته‌ایم سهم گیری کنیم، نشان از میزان اهمیت این موضوع در برنامه‌های مدیریتی هر یک از مناطق آزاد در کشور ما دارد.
سپردن مسئولیت به وزارت اقتصاد مغایر با قانون نحوه اداره مناطق آزاد است
در گفتگو با محسن پور احمدی حقوق‌ دان و مدير امور حقوقی دبيرخانه شورایعالی مناطق آزاد مسائل قانونی ماده 27 برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.
مناطق آزاد پایلوت گردشگری حلال
گردشگری حلال می‌تواند از مناطق آزاد و به‌صورت پایلوت آغاز شود.اصو لاٌ گردشگری حلال چیست؟ودر چامع‌ای اسلامی مانند ایران مگر گردشگری حرام هم وجود دارد؟
3709 - 3720 of 3770