خبر ویژه

منطقه آزاد انزلی به هاب لجستیک، تولید، مبادلات تجاری و مالی در ارتباط با اوراسیا تبدیل می شود

همایش دو روزه "مناطق آزاد و ویژه و توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه، بامحوریت صادرات، ترانزیت و اوراسیا"، با حضور و سخنرانی وزیر نیرو، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد،رییس اتاق ایران، معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیر کل همکاری های اقتصادی چند جانبه و بین‌المللی وزارت امور خارجه، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در سالن همایش های صدا و سیما آغاز شد.

مشاور رییس جمهور وارد قشم شد / 2

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با هدف افتتاح و بهره برداری از 17 پروژه تولیدی، عمرانی و گردشگری جزیره قشم در ایام الله دهه مبارک فجر، به جزیره قشم سفر کرده است.

مناطق آزاد مناسب‌ترین ابزار برای توسعه اقتصادی کشورها هستند

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به گزارش «آنکتاد» گفت: آنکتاد در سال جاری گزارش خود را روی حوزه مناطق آزاد متمرکز کرده و مناطق آزاد را به عنوان مناسب‌ترین ابزار برای توسعه اقتصادی کشورها قلمداد کرده است.  

تجارت با اوراسیا هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: در حالی که در همسایگی ۱۵ کشور قرار داریم اما تنها ۲ درصد نیاز آنها از کشور ما تامین می‌شود حال اینکه این اتحادیه ۱۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که می‌تواند بازار خوبی برای کالاهای ایرانی باشد.

تشکیل صندوق مشترک توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی ایران و اوراسیا

معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد کمیته‌ای ذیل موافقتنامه اوراسیا برای راه‌اندازی صندوق مشترک توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا خبر داد.

نگرانی بخش خصوصی از ایجاد بازار سیاه در حمل و نقل ریلی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: نگرانی بخش خصوصی این است که زیرساخت‌های ما آماده انجام توافقنامه اوراسیا نیست و در ماه‌هایی از سال حمل و نقل ریلی بازار سیاه پیدا می‌کند.

آغاز مذاکره ایران و اوراسیا برای تجارت آزاد در آبان ماه 99

وزیر نیرو از هماهنگی‌های انجام شده درخصوص آغاز مذاکرات ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه موقت به تجارت آزاد در آبان سال 1399 خبر داد.

سفر مشاور رییس جمهور به منطقه آزاد قشم / 1

مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور صبح فردا یکشنبه (20 بهمن ماه) با هدف افتتاح 16 طرح تولیدی، عمرانی و گردشگری وارد قشم می شود.

موافقت‌نامه اوراسیا فصل جدیدی در روابط تجاری ایران و کشور‌های همسایه

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: موافقت نامه تجاری فی مابین ایران و کشور‌های عضو اوراسیا دسترسی فعالین اقتصادی کشور به بازار 5 کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان جهت صادرات مهیا کرده است.

ارس؛ دورازه ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا

منطقه آزاد ارس در آستانۀ برگزاری همایش «مناطق آزاد و اوراسیا»، قابلیت های این منطقه آزاد را در مراوده با اتحادیه اوراسیا بررسی می کند:
41 - 50 of 297

آخرین اخبار آرشیو