یررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری منطقه آزاد ماکو در اتاق بازرگانی ایران
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در جلسه بررسی سرمایه‌گذاری‌های حوزه گردشگری این منطقه که با همکاری اتاق بازرگانی ایران به انجام رسید در گزارشی جامع از استقبال و درخواست‌های زیاد سرمایه‌گذارانی خبر داد که مهم‌ترین آن تفاهم با هلدینگ ماهان به ارزش 2000 میلیارد تومان بود
توسعه زیربنایی مناطق آزاد جدید نیازمند بودجه و اعتبارات ملی است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه در همه مناطق آزاد دنیا ابتدا دولت با اعتبارات دولتی اقدام به ایجاد زیرساخت های لازم می کند گفت: این اتفاق در مناطق آزاد ایران رخ نداده و برای توسعه و پیشرفت منطقه باید از اعتبارت ملی برای توسعه زیرساخت ها بهره برد.
احداث دهکده لجستیک 1820 هکتاری در ماکو
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: احداث یک دهکده لجستیک 1820 هکتاری در منطقه آزاد ماکو مصوب کرده‌ايم که شامل فرودگاه، راه آهن و انبارهای مختلف است.
ثمره درخواست های سرمایه گذاری در مناطق آزاد را سال آینده می بینیم
مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه از اول سال تا الان استقبال خوبی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد بخصوص در بحث گردشگری انجام شده است گفت: سال 1403 و 1404 سال های شکوفایی و شاهد ثمره سرمایه گذاری ها خواهیم بود.
مراحل احیا و بازسازی مجموعه بناهای پردیسان ماکو بزودی آغاز می شود
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت:‌ مراحل احیا و بازسازی مجموعه بناهای پردیسان ماکو طی تفاهم وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با منطقه آزاد ماکو بزودی آغاز می شود.
ورود بزرگترین منطقه آزاد کشور در مسیر اقتصاد دانش بنیان / سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی شرکت ماهان، آینده‌ای درخشان در صنعت گردشگری
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تشریح دستاوردهای این منطقه آزاد و رونمایی از آن ها در دهه فجر گفت: طی تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور،‌ منطقه شهرک اقتصاد دانش بنیان در منطقه آزاد ماکو راه اندازی و الگوی توسعه این منطقه براساس سند راهبردی طرح جامع تدوین شده است.
با دستور رئيس جمهور، 15 طرح اقتصادی و عمرانی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید
با دستور مستقیم رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس 15 پروژه اقتصادی و عمرانی به ارزش 11082 میلیارد ریال در بزرگترین منطقه آزاد کشور به بهره برداری رسید.
بومی‌سازی بزرگترین سامانه تصفیه نانو اُزُن جهان توسط شرکت دانش بنیان منطقه آزاد ماکو
سامانه نانوحباب دانش‌بنیان برای حذف طعم و بوی نامطبوع آب توسط یک شرکت دانش بنیان منطقه آزاد ماکو باحضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
اینفوگرافی نهضت راه سازی و بهسازی محورهای مواصلاتی منطقه آزاد ماکو
بالغ بر 2 هزار و 890 میلیارد ریال برای نهضت راهسازی و بهسازی جاده ها و محورهای مواصلاتی منطقه آزاد از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون در منطقه آزاد ماکو هزینه شده است.
13 - 24 of 1665