تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز واحدهای صنعتی در چابهار
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: اداره آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی دارد از تمامی ظرفیت‌های موجود در مراکز خود برای تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز واحدهای صنعتی استفاده کند.
شهرک صنعتی مشترک ایران و هند در چابهار تاسیس شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران پیشنهاد تاسیس شهرک صنعتی مشترک در چابهار و تمرکز سرمایه گذاری‌ها در این شهرک را مطرح کرد.
بندر چابهار و میلیون ها دلار درآمد ترانزیتی برای كشور
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: بندر چابهار اقتصادی ترین راه ترانزیتی محور شمال، ‌جنوب شرق و غرب به شمار می رود و قادر است میلیون ها دلار درآمد ترانزیتی برای كشور به ارمغان آورد.
136.6میلیارددلار صادرات به 15کشور
ارزیابی آمارهای سازمان توسعه تجارت ایران درباره مبادلات ایران با 15 کشور همسایه در دوره سال های 1384 تا 1394 نشان می دهد در این سال ها مجموع ارزش صادرات کشورمان 136 میلیارد و 692 میلیون دلار و واردات 180 میلیارد و 812 میلیون دلار بوده است.
استقرار ٨ جرثقیل استراتژیک و مدرن ساحلی در بندر چابهار ظرف دو ماه آینده
مدیرکل بنادر سیستان و بلوچستان، بزرگترین چالش بندر چابهار را عدم اتصال به راه‌آهن دانست و گفت: با پیشرفت عملیات ساخت مسیرهای ریلی، شاهد کاهش محدودیت‌ها در زمینه ترانزیت ترکیبی خواهیم بود.
چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران، قطب سوم پتروشیمی
بندر راهبردی چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران با همت و تلاش مسئولان دولت تدبیروامید و از همه مهمتر نگاه توسعه محور وبلند رهبر معظم انقلاب بزودی قطب سوم پتروشیمی کشور می شود و تحول عظیمی در بخش اقتصادی و اشتغال منطقه ایجاد می کند.
محرومیت زدایی از ماموریت های اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: یکی از ماموریت های منطقه آزاد محرومیت زدایی است که در این زمینه همسو با کمیته امداد امام خمینی (ره) برای آموزش، اشتغال و مهارت آموزی با هدف خودکفایی مددجویان فعالیت می کند.
طرح کارخانه فولاد سازی چابهار با مشارکت کره جنوبی در مرحله اخذ مجوز
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان گفت: طرح کارخانه فولاد سازی پولاد کاویان پاسارگاد با سرمایه گذاری مشترک مجتمع پولاد کاویان پاسارگاد منطقه آزاد چابهار و شرکت POSCO کره جنوبی در مرحله اخذ مجوز است.
آغاز ترم پاییزه کلاس های آموزش صنایع دستی در چابهار
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار گفت: ترم پاییزه کلاس های آموزش صنایع دستی در 7 رشته مختلف در مرکز آموزش صنایع دستی این منطقه واقع در دروازه اقیانوس از 13 آذر ماه جاری آغاز می شود.
3265 - 3276 of 3277