دستور «عبدالملکی» به مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد برای یاری‌رسانی به سیل‌زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پی جاری شدن سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان به مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور دستور داد هر چه سریعتر به مناطق سیل‌زده یاری رسانی کنند.
اتحادیه بین‌المللی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی كریدور شمال ـ جنوب تشكیل شد
در جریان هفدهمین کمیسیون مشترک ایران و فدراسیون روسیه، که به ریاست جواد اوجی وزیر نفت ایران (رییس کمیسیون) الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه (رییس کمیسیون) برگزار شد؛ یادداشت تفاهم ایجاد اتحادیه بین‌المللی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال ـ جنوب بین اتحادیه فناوری ها و لجستیک فدراسیون روسیه و سازمان منطقه آزاد انزلی به نمایندگی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منعقد شد.
همزمانی بهار قرآن و بهار طبیعت، فرصتی برای گردشگری فرهنگی
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادى گفت: میزبانی از میلیون ها نفر از ایرانیان و گردشگران بین المللی یکی از نعمت های مناطق آزاد ایران است.
قشم، نقطه آغاز مکتب فرهنگی و هنری خلیج فارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: گردشگری ابزار مهمی در بازسازی هویت و معنای تمدن ها می باشد که برای پر کردن شکاف نسلی و حفظ یکپارچگی فرهنگی و اجتماعی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.
شکل‌گیری مجلس قدرتمند نیازمند حضور پرشور در انتخابات است
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر حضور پرشور مردم در انتخابات در راستای تشکیل مجلسی قدرتمند تاکید کرد و افزود: برای بهره برداری بیشتر از مناطق آزاد، به قوانین موثر و راهگشا در این مناطق نیاز داریم تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.
آماده پشتیبانی از برنامه جهش اقتصادی مناطق آزاد هستیم
وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با حجت‌الله عبدالملکی از آمادگی این وزارتخانه برای همراهی و پشتیبانی برنامه‌های جهش سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.
به دنبال «اقتصاد فرهنگی» در مناطق آزاد هستیم
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق و ویژه اقتصادی در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «رسام» در منطقه آزاد اروند، گفت: در مناطق آزاد اقتصاد را اصالتا برای فرهنگ تعریف می‌کنیم و همکارانم در سازمان‌های مناطق آزاد مسئولیت دارند در حوزه فرهنگ عزم جدی داشته باشند.
توسعه دیپلماسی اقتصادی در منطقه آزاد قشم / استقبال چینی ها از سرمایه گذاری در جزیره جهانی قشم
یک هیات سرمایه گذار چینی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف جزیره قشم با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان دیدار کردند و رایزنی‌های اولیه در خصوص سرمایه‌گذاری در حوزه عمرانی، محیط زیستی و گردشگری را انجام دادند.
پیشرفت 400 درصدی تقاضا برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد کشور
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، در سفر یکروزه به منطقه آزاد اروند از پیشرفت 400 درصدی تقاضای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد کشور در سال جاری خبر داد.
85 - 96 of 5387